Kanopi

Kanopi

Çelik konstrüksiyon, malzeme ve inşaat mühendislikleri ile mimarlık ve endüstriyel tasarım sanatlarının bir araya geldiği multidisipliner bir çalışmadır. Kanopi, veya diğer adı ile “markiz” de, çelik konstrüksiyon eserlerinin adeta sergi alanı, bu alandaki ustalığın göstergesi konumunda bir yapıdır.

Kanopi’nin kelime anlamı “kaplayan, örten” olarak tanımlanabilir. Bu nedenle savaş uçaklarının kokpitini örten cama da kanopi adı verilir. Çelik konstrüksiyon ile oluşturulan kanopi ise, daha çok dış mekanların örtülmesi ve kullanım kolaylığı ile estetik algının bir araya getirilmesi amacıyla kullanılan bir yapıdır.

Gölgelik olarak da kullanılan kanopi, özellikle yaz aylarında çok sık tercih edilmesiyle birlikte kış aylarında da mekanı kar ve yağmurdan muhafaza etmektedir. Plastik ve cam gibi çeşitleri olmasıyla birlikte, stoklarımızda bulunan ürünlerden size en uygun bütçelerle seçim yapabilirsiniz.

Kanopi Kullanım Alanları

Kanopi, endüstriyel tasarım sanatları gibi hem teknik hem tasarım gerektiren meslek dalları tarafından tasarlanan ve insanların kullanımına sunulan bahçe ve açık alanlarda kullanılan bir sistem malzemesidir.

Kanopi Fiyatları

Kanopi fiyatları, genellikle sabit olmamakla birlikte sizin ürün üzerindeki beklenti ve taleplerinize göre şekil alamakatdır. Ürün pahalıya veya ucuza getirmek tamamen size bağlı olan birşeydir. Bu oranı düzgün bir şekilde sağladığınızda bütçenizi sarsmadan ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak kanopiye de sahip olabilirsiniz.

Bize ulaşınız