Kompozit Cephe Kaplama

Kompozit Cephe Nedir?

İnşaat sektöründe karşımıza cephe kaplamada kullanılan pek çok malzeme çıkmaktadır. Dayanıklılığı ile bilinen kompozit cephe nedir sorusunun cevabı merak edilmektedir. Kompozit panel uygulama plastik çeşitlerinden olan polietilenin çift tarafının da alüminyum levhalar ile kaplanması ile oluşturulmaktadır. Kompozit cephe sorusunun cevabını verdikten sonra bu malzemenin hangi malzemeler ile kaplanacağını belirtelim. Alüminyumun yanı sıra doğal ahşap ve marine kontrplak adı verilen malzemeler ile de kaplanabilen cephe malzemenin dayanıklılık seviyeleri de bir hayli yüksektir. Yangına, çatlamaya, küflenme ve paslanmaya karşı da oldukça dayanıklı olduğu bilinmektedir. Peki kompozit panel nerelerde kullanılır?

Siz de Kompozit Cephe Uzmanı Eksen Cephe ile Çalışın Rahat Edin.
Hızlı İletişim : 
0533 683 30 58

Kompozit Cephe Kullanım Alanları

Kompozit cephe sorusunun cevabını bulduktan sonra bu malzemenin kullanım alanlarından söz edelim. Dış bina cephe giydirmede kullanılan bu malzemeler özellikle dekorasyonda ve reklam panolarında da kullanılmaktadır. Bu paneller metro istasyonlarında, AVM’lerde, banka ve otellerde karşımıza çıkabilmektedir. Dünya çapında ve ülkemizde çokça tercih edilen bu yapı malzemesi eski yapıların restore edilmesinde kullanırken yeni yapılarda da şık bir görünüm sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Kompozit Cephe Özellikleri

Kompozit cephe nedir sorusunun cevabı olarak bu malzemenin dış cephede kullanıldığı söyledik. Peki kompozit panel özellikleri neler, bu sorunun cevabını aramak gerekiyor. Kompozit panel oldukça hafif bir malzemedir. Temizliği oldukça kolaydır. Paslanmaya karşı oldukça dirençli olan bu madde oldukça sağlamdır.

Uzun ömürlü bir madde olan kompozit cephe aynı zamanda tadilat gerektirmemektedir. Ses ve ısı yalıtımı sağlayan bu malzeme esnek bir yapıya sahiptir. Esnek olması münasebeti ile şekil vermede herhangi bir zorluk çekilmemektedir. El aletleri yardımı ile dahi kolayca şekil alır. Büyük makinelere ihtiyaç duyulmadan yapılan montajın yanı sıra delme işleminde de yine el aletleri yeterli olacaktır.

Kompozit Cephe Fiyatları

Kompozit cephe plakalar halinde üretilmiştir. Genel olarak standart ölçülerde üretilir ve 1.25*3.2 mm olarak üretilirler. Oldukça kaliteli olan bu malzemenin fiyatları da bir hayli makul seviyededir. Kompozit cephe firmaları bazında kompozit cephe fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Kullanımı oldukça kolay ve pek çok yönden avantaj sağlayan bu panellerin fiyatları hakkında bilgi alarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Bize ulaşınız
kompozit-kaplama | Kompozit cephe | Kış bahçesi | Eksen Cephe