Silikon Cephe

Silikon Cephe Kaplama

Cephe kaplama ve giydirme alanında en çok tercih edilen ürün ve malzeme silikon cephe sistemleridir. Diğer malzemelerden daha kaliteli ve kullanışlı olan silikon cephe kaplama başta  İstanbul olmak üzere diğer şehirlerde de bir hayli yaygınlaşmıştır.

Siz de Silikon Cephe Uzmanı Eksen Cephe ile Çalışın Rahat Edin.
Hızlı İletişim : 
0533 683 30 58

Silikon Cephe Teknik Özellikleri

Alüminyum düşey ve yatay cephe karkasları ve alt konstrüksiyonun oluşturulduğu bu sistemde camlar alüminyum profillerden oluşturulan kasetler üzerine özel kimyasallarla (strüktürel silikon) yapıştırılır.

Daha sonra camlı kasetler, alüminyum karkaslar üzerine sistem aparatlarıyla bağlanır. Binanızın dışından bakıldığında düşeyde ve yatayda sadece 15mm genişliğinde cam derzleri ve 15mm derinliğinde fugalar ince çizgiler halinde görüldüğünden dış cepheye şık bir görünüm katar.

Silikon Cephe Avantajları

Yapıya daha şık bir görüntü katar.
Depreme ve her türlü darbeye karşı dayanıklıdır.
Uzun yıllar kullanım imkanı sağlar.
Olumsuz hava şartlarına dayanıklıdır.
Yapıdaki hasarlı bölgenin gizlenmesini sağlar.

Silikon Cephe Modelleri

Silikon cephe modelleri kullanılan camın cinsine ve ağırlığına göre ikiye ayrılmaktadır. panel ağırlığı 100 kg/m2 ve üzeri olanlar ağır asma taban, küçük olanlar ise hafif asma taban olarak  adlandırılmaktadır.

Ağırlığının yanı sıra kaplama çeşidine göre de 7 kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar; kapaklı cephe sistemleri, strüktürel silikon cephe sistemleri, transparan cephe sistemleri, ışıklık cephe sistemleri, panel cephe sistemleri, kompozit panel ve doğrama cephe sistemleridir.

Bize ulaşınız
Cam cephe firmaları | cam cephe firmaları | cam dış cephe kaplama